חיפוש
  • הלית וייל

תשע תובנות שיעזרו לך להשתחרר ממצבים של אי שקט, מתח, עצבים ואפילו כאבים בגוף...

היו תקופות רבות בחיי שהייתי קמה חסרת מנוחה, עצבנית, עצובה ועוד, בלי להבין למה. לפעמים היתה סיבה על פני השטח, "אמרו לי"... "עשו לי"..., שעזרה לי בעיקר להסיר אחריות מעליי ולהישאר בלופ הבלתי נגמר.


מביאה כאן תשע תובנות שעוזרות לי לצאת משם כשמגיע אי שקט, מתח, עצבים, כאבים בגוף (כן, כן...) ועוד.


1. הקשיבי לעצמך - ככל שתנסי להזיז רגשות ולהתעלם ממה שאת מרגישה, כך דברים יצטברו ויעמיסו עלייך. מה שמצטבר ומכביד הופך לסוג של פצצה מתקתקת. כלומר, לא מוביל אותך אל המטרה של הגעה לשקט ורווחה.


2. אמרי לעצמך (אפילו בקול) שאת מסכימה להרגיש את מה שמגיע - הרגשות והתחושות אינם מגיעים סתם.


3. וותרי על ההאשמות וקחי אחריות – אין צורך לחפש אשמים בחוץ או להאשים את עצמך. זה רק יחמיר את המצב.


4. דברי לעצמך באופן מרגיע - אם היית פוגשת מישהו אחר במצבך זה מה שהיית עושה, נכון? אז יכול להיות שזה יהיה קצת מלאכותי להיות רכה ולהרגיע את עצמך. אולי זה לא תמיד יעבוד, אבל שווה לנסות. ככל שתתנסי, גם זה ישתנה.


5. התייחסי לעצמך בסלחנות – כשאת יורדת וכועסת על עצמך, זה לא ממש פותר את הבעיה, אלא מחמיר אותה. תחשבי איך היית מתנהגת אם זה היה קורה לילד שלך. האם היית יורדת עליו? עכשיו זה הזמן להתחיל להתייחס לעצמך בדרך אחרת. כשתתחילי לכבד את עצמך ולהיות סלחנית יותר, תחווי זאת בשלב מסוים, כשזה ייטמע בתוכך, גם מהסביבה.


6. זכרי, יש לך את הכוחות להתמודד – גם אם את עוד לא מאמינה בזה, חשוב שתגידי לעצמך שאת יכולה. כך, ייפתחו אפשרויות חדשות שיזיזו אותך מהקיבעון. לכל אחת מאתנו יש את הכוחות להתמודד. יש מצבים שאנחנו פשוט צריכות תזכורת שיש לנו כוחות פנימיים. אם זה ממש קשה לך, דאגי לתמיכה מקצועית בנוסף כדי לייצב את עצמך מחדש.


7. גלי סבלנות - גם כשאת מסכימה לתהליך, לא תמיד ישר יש הקלה, וזה בסדר. יש מצבור ענק של חוויות והתנסויות שיושבים עלייך ולוקח זמן להסיר ולייצר רווחה פנימית. מצד שני, תחשבי שאם תמשיכי להתעלם ולהערים עוד ועוד על עצמך, הקושי לא ייפתר. ותאמיני או לא, הסבלנות משתלמת.


8. את השחקן המרכזי בסיפור – את על הבמה, סביבך יש תפאורה, שחקנים. לחלק מהשחקנים יש תפקיד להאיר לתוכך ולהראות לך דברים שקשה לך לראות אצל עצמך. רק אל תשכחי להודות לשחקנים, וגם לעצמך. מגיע לך מחיאות כפיים על הדרך שאת עוברת וגם לשותפייך שלקחו תפקיד בסיפור.


9. את בשלה לשינוי - תזכרי שכל דבר מגיע לחייך כשאת בשלה להתמודד ולהכיל אותו. נכון, לפעמים זה מעצבן לשמוע, בייחוד כשנמצאים בתוך הקושי, אבל זה יכול לעזור לך מאוד להתקדם הלאה, להרגיש איתנה יותר ולהאמין בעצמך.


בתמונה אני עם הילד האהוב והמהמם שלי, שחר,בפארק חדרה ב"שביל ישראל". הוא נע בצעדי ענק ומתקדם דרומה לעבר אילת.

ואם כבר משתפת, אז שחר, זה סיפור בפני עצמו. שחר הוא אור גדול שהגיע לחיי, כשהייתי בשלה, והראה לי את הכוחות שלי בזמנים קשים ואפלים בחיי.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול