חיפוש
  • הלית וייל

תובנות חדשות

כמה חשוב לתת חשיבות לסיפורים הקטנים האלה שלא קרה בהם כלום... כי כן קרה

טיפלתי בחורה שהגיעה אליי לצורך טיפול באלרגיות וכאבי גרון. במהלך הטיפולים ,כחלק מהטיפול הפיזי, עלה נושא של ביטחון עצמי וחווית ערך נמוכה.  באחד הטיפולים בתוך התהליך של בניית ביטחון וערך היא נזכרה שבכתה ג' בחזרה הביתה פועל בניין נופף מולה באבר מינו.  היא כמובן טרחה ואמרה לי שזה שטויות, ושהיא לא ממש הבינה מה קורה אבל ידעה שזה לא בסדר. היא גם לא הבינה למה זה עלה בכלל.  חזרנו לתחושות של הילדה. תחושות של בהלה ופחד, כיווץ ובושה גדולה. את הילדה הזו היא דחקה הצדה עם הבושה, הכיווץ והפחד. היא מעולם לא דיברה על זה עד שלפני מספר שנים הזיכרון עלה במהלך שיחה עם חברה ומאז התמונה עולה מפעם לפעם.  בסוף התהליך שלנו, תוך כדי זה שהיא מאפשרת לילדה לחזור ולהיות שוב חלק ממנה וכבר לא דוחקת אותה הצדה, החלה לעלות בה תחושת ביטחון.

את הסיפור הזה אני מספרת בשבילי ובשביל כל מי שממעיט בערך ההשלכות של החוויות שלו על חייו. אני יודעת על עצמי שעדיין לא משלימה באופן מלא עם המחיר שאני עוד משלמת והרבה פעמים מרגישה שזה מוגזם. הסיפור הזה עוזר לי להיכנס לפרופורציות.

כל אחד מאתנו חייב לזכור עד כמה כל דבר יכול להשפיע עלינו ואינני מדברת דווקא על פגיעות מיניות.  אנחנו נוטים להמעיט בערכנו ולא לייחס חשיבות לדברים שלפעמים למרות שהם נראים לנו קטנים הם נחרטו אצלנו ומנתבים אותנו לדרך התנהגות שפוגעת בנו. וחשוב לדעת שלכל דבר כזה יש פתרון.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול