חיפוש
  • הלית וייל

ריפוי תודעתי

ככל שניסיתי לברוח מלהרגיש, כך הגוף שלי החל לתת את אותותיו ולהגיב. קיבלתי התראות שהלכו והתחזקו בעוצמתן והתבטאו כאלרגיות, כאבים בגוף ורגשות שליליים.


האיזון הופר.


חוסר איזון הוא פועל יוצא של מצבים בחיים שלא עברו עיבוד נכון.


כשאנו עוברים אירועים שפוגעים בתחושת הביטחון שלנו, ומנסים להתמודד איתם בכוחות עצמנו, ללא כלים ותמיכה מתאימה, אנו הופכים לפגיעים יותר, יוצאים מאיזון ומוצאים את עצמנו בחוסר מנוחה.


מחפשים סיבות חיצוניות שתמיד שם.... פגעו בי, העליבו אותי, אמרו לי, עצבנו אותי, דברים לא הסתדרו כמו שאני רוצה, תקופה לחוצה, קמתי על צד שמאל, מזג האוויר, הפקקים ועוד.


אחד הדברים המשמעותיים שעוזרים לעשות שינוי ולייצר איזון חדש, הוא הסכמה לעשות תהליך, לפגוש בעצמנו, דרך רגשות ותחושות, שהם תוצאה של אירועי עבר שלא עברו עיבוד והשלמה.


מפגש עם רגשות ותחושות שהזזנו הצידה, כשלא יכולנו לשאת אותם, עושה את ההבדל. ברגע שאנו חוזרים למקומות לא פתורים, מתוך חוויה של ביטחון ורגיעה ועם תמיכה מתאימה, נוצרת תנועה וחלים שינויים שמביאים לריפוי.


הבנה בשכל אינה מספיקה כדי להטמיע שינויים. לכן, יש חשיבות רבה לעיבוד חווייתי כפי שבא לידי ביטוי דרך עבודה עם המערכות השונות: המערכת הפיזית, הרגשית והמנטאלית. אלה מסייעות לנו לרפא כאב (פיזי/רגשי), לשנות דפוסים שנוצרו וליצור מציאות חדשה של חיים מתוך זרימה ורוגע.


לכל אחד מאתנו יש קצב עיבוד משלו. המערכות הפנימיות שלנו מורכבות. משליכות השלכות, מסיקות מסקנות ויוצרות חיבורים ענפים, עם כל גירוי חיצוני שמגיע, לכן, בתהליך מייצרים זרימה המציפה את הדברים הראשונים במעלה הזקוקים להתייחסות לצורך ריפוי וצמיחה. נותנים לתודעה החכמה להוביל אותנו.


מאחלת לכולנו שנה של צמיחה שבה ניתן לתודעה החכמה לנווט ולדייק לנו את הדרך לחיים מלאי יציבות וביטחון, לחיים של השלמה קבלה והכלה של מי שאנו. לחיים של עשיה והגשמה ובתוך כל אלה לחיים של אהבה עצמית ושלום פנימי.


באהבה גדולה

הלית

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול