חיפוש
  • הלית וייל

על פגיעות אלימות ופגיעה מינית

כאב של פגיעת אלימות ופגיעה מינית מתבטא בפגיעה רגשית, פיזית ומנטאלית גם בחיים הבוגרים. ככל שאני מרבה לטפל בנפגעי אלימות ופגיעה מינית, מתבהרת לי תובנה לגבי עוצמת הפגיעה. כאבים פיזיים בגוף מכל סוג הם לרוב תוצאה ישירה של הפגיעה וכוללים כאבי גב, גרון, שרירים, ראש, בטן ועוד.  בנוסף לאלה, דיכאון, חרדות, שתיקה, ביטחון עצמי ירוד, ואפילו קשיי זיכרון, שמיעה.

אני מוצאת את עצמי מתעסקת בזמן האחרון עם תחושת פספוס, שהיא תוצאה של פחד להיחשף, להישמע, להצליח ולבוא לידי ביטוי.

אחד הקונפליקטים הגדולים ביותר שחוויתי עם עצמי הוא השינוי שעשיתי כשעזבתי את תחום המדע והתחלתי לטפל. סוף סוף מצאתי את המקום שלי.  בפנים ידעתי שאני מצוינת במה שאני עושה והרגשתי שאני בדרך הנכונה. עם זאת זה כל כך מורכב לצאת החוצה.

עשיתי עם עצמי תהליכים משמעותיים והובלתי אנשים שהיו בצמתים בחייהם לשינוי. התפתחתי ופיתחתי שיטה שמטפלת בקשיים פיזיים ורגשיים מהשורש. שיטה שנותנת כלים לצמוח מתוך הקושי, להבין את עצמנו ולהרגיש יותר שלמים.  בזכותה מצליחה לרפא גם את עצמי ולשקם את חיי.

בכל זאת, תחושת פספוס על שנים של הסתתרות. שלא נתתי לעצמי לדבר, להיראות, להיחשף.  והבנה לא פשוטה שלא סלחתי לעצמי על כך.

לפני שנתיים עדיין לא הבנתי למה אני מסתתרת. לא הייתי מסוגלת להבין את עצמי באמת, להרגיש ולתת לעצמי ביטוי אמיתי.

הייתי חסרת אונים  הייתי קורבן קורבן ששכח שפגעו בו והיה פגוע כל הזמן. קורבן עם פצעים פתוחים, עם רגישות יתר, כאב וראיית חיים כל כך מעוותת כי איך אפשר אחרת?  חיי היו מעוותים. לא הייתי ילדה רגילה. הייתי בסכנה. חייתי בחוסר ביטחון ללא שקט בחיים.

הייתי ילדה עם קוקיות, עיניים כחולות גדולות ועצובות, ככה אמרה לי לא מזמן חברה שהיתה איתי ביסודי.

והיום אני כל הזמן לומדת דרך עבודה עם עצמי ועם אחרים ומתוך תהליכי ריפוי עמוק. היום אני יודעת שאפשר לצאת משם.  הכאב לא חייב להימשך כל החיים.

חשוב לי שתבינו את עוצמת הנזק ורמת הכאב, שתדעו מה קורה לאדם שפגעו בגוף שלו, בנפש ובנשמה שלו. 

עד כמה פגעו בילד שבו ופצעו אותו באכזריות ואיזה תהליך שיקום הוא עובר.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול