חיפוש
  • הלית וייל

על נחישות והתמדה

אתמול חגגתי את יום הולדתי, וכמו בכל יום כזה מגיעה ההסתכלות על עצמי וקצת חשבון נפש על המקום שבו אני נמצאת היום. הבנתי שאחת התכונות המשמעותיות שהשפיעו על חיי ועל מי שצועד אתי בדרך היא, שאני נחושה.

מאז ומתמיד, אני מתמידה ונחושה, ויודעת בתוך תוכי שיש הרבה מעבר לכל מה שרואים בעין רגילה.

אז לפני כ- 14 שנים לקחתי החלטה, עזבתי את עבודתי כנוירו-ביולוגית, ויצאתי לדרך חדשה בתחום הטיפולי. הרגשתי שאני מגיעה לדרך שבה אני יודעת בתוך תוכי שאני יכולה להיות מצוינת (למרות שלא העזתי להגיד זאת לעצמי בקול).

כל מי שמכיר אותי יודע שעברתי חיים לא פשוטים. התמודדתי עם פחדים ותחושה שאני לא מספיק טובה ומוצלחת, עם דימוי עצמי נמוך, ביטחון עצמי ירוד, הפרעות אכילה, אלרגיות, חרדות, דיכאונות, כאבי בטן וגרון ומה לא. הייתי מאוד קשה עם עצמי. קשה לזוז כשאת בנוקשות ובביקורת נוקבת על עצמך, מפחדת לטעות, מפחדת ממה שאנשים יגידו ומאיך שיסתכלו עלייך.

סבלתי רבות משינויים במצבי רוח, מאלרגיות, כאבים פיזיים שונים ומשברים, ולא דמיינתי שאפשר לצאת מהם, חשבתי שאין מה לעשות, שככה זה.

כשגיליתי שיש סיכוי ויש דרך, התמדתי בעבודה פנימית. הייתי נחושה ללמוד עוד ועוד.

מאז ועד היום עובדת במסירות עם עצמי, עם מטופלים בקבוצות ופרטני, מלמדת כישורי חיים לצורך צמיחה, דרך הקשבה והרחבת תודעה, גם פרטני, ומעבירה הדרכות אישיות דרך תקשור.

בעיניי, המפתח הוא התמדה ונחישות. בזכות הבחירות שעשיתי בחיי התודעה הלכה ונפתחה בתוכי, התחלתי להתייצב ולהתגבר על משברים ומצוקות בקלות רבה יותר ולמדתי שכל אירוע שמגיע לחיי הוא עוד שיעור שבא ללמד אותי לצמוח דרך שינוי דפוסים ולשפר את איכות חיי.

אני חוצבת דרך, זה מאתגר מאוד, ומלמד אותי ואת הסובבים אותי שגם כשנראה לנו שאין סיכוי לשינוי, יש פתרון. הכל אפשרי אם מחליטים ללמוד את השיעור.

האמונה החזקה שלי בתהליכי הריפוי ובקסם שהם מביאים הגיעה מתוך התנסות.

לפני מספר ימים נזכרתי בפעם הראשונה שטיפלתי בפריצת דיסק ובעיות נוספות כמו כולסטרול גבוה. על פניו, מצב פיזי נתון שאין לו פתרון בדרך ריפוי שאינה קונבנציונאלית. אנשים רבים ממשיכים לסבול מכאבים ו"לומדים" לחיות עם זה. אני זוכרת שמצבה השתנה באופן דרמטי. ממצב שלא יכלה לשכב במיטה ולישון, גם עם משככים, היא הפסיקה עם משככי כאבים לגמרי והכאב נעלם. גם תמונת הדם שלה השתנתה לחלוטין. עד היום כשאני קוראת את ההמלצה, המצויה באתר שלי, אני נדהמת, פשוט קסם.

ולסיום, גם כשנראה לכם שאין שום סיכוי שטיפול אנרגטי יכול לעזור, תזכרו שההחלטה להתמסר לעצמכם, לעבור תהליך ולהיות סבלנים יכולה להיות פתח לשינוי המיוחל.

הריפוי מתרחש מלקבל אנרגיות ולהרגיע את עצמנו, מלטפל במקור לכאב, מלעשות "שיעורי בית" כשאני נותנת, גם אם זה לכתוב או להגיד משפט, מלהתמקד בנשימה, מלהקשיב לתדר של קערה טיבטית ואפילו מלשלב תוך כדי מרווה או צמחים מטהרים אחרים.

והכי חשוב לזכור, בכל תהליך יש עליות וירידות, זה גם חלק מהחיים והשינוי קורה גם אם נדמה לנו שחזרנו לאותו מקום.

שבת שלום ומבורך

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול