חיפוש
  • הלית וייל

לתת תקווה

בילדותי עברתי פגיעה מינית. אני לא לבד, יש עוד רבים כמוני. פגיעת אלימות מכל סוג שהיא בילדות, מנתצת את הביטחון הבסיסי והאמון בחיים, זורעת הרס בפנים והורגת. זה נראה כמעט בלתי אפשרי להיבנות מחדש מבין ההריסות. הרצון לברוח מהחוויה הנוראית גדול. לכן, רבים מתנתקים רגשית מהחוויה ובמצבים קיצוניים יותר, מדחיקים ושוכחים שקרתה. כדי לחוש בטוחים יותר בונים חומה, וכל הרגשות, הכאב, ההשפלה, הגועל, חוסר האונים, השנאה, תחושת הקורבנות נשארים סגורים בפנים. גם אני בניתי סביבי חומה. לא יכולתי לשאת יותר. שיקרתי לעצמי שזה לא קיים והתנתקתי מהזיכרון. סיפרתי לעצמי סיפור חדש, גם על הפוגעים. שמתי את עצמי בצד וחייתי בשקר. באופן אבסורדי, תמיד חייתי בתחושה שמשקרים לי.

נראיתי ילדה רגילה ממשפחה רגילה, בהמשך חיי, אישה נורמטיבית עם תואר שני במדעים, מגדלת שני ילדים, ממש כמו כולם. מעולם לא הרגשתי רגילה, משהו אצלי היה פגום.

כשהבנתי שעברתי פגיעה, הרגשתי שהחיים שלי מתנפצים לגמרי. לשמחתי, הבנתי שיש בידי את המפתחות לריפוי אמיתי. ידעתי מבפנים שאני יכולה לצמוח ולגדול והתחלתי לטפל בעצמי כדי לעמוד על הרגליים ולקום כל בוקר מהמיטה. בחרתי להתמודד עם רגשות, תחושות, זיכרונות, ולטפל בעצמי שנטשתי. כמו בכל תהליך טיפולי היו גם עליות וירידות, חששות ואפילו ספקות. עם זאת, ידעתי בלבי שאני בדרך הנכונה.

דרך הריפוי שלי היא גם דרך חיים. דרך שחקרתי וסיגלתי לעצמי בעקבות שנים של ליווי, הובלה וריפוי אנשים, מתוך תהליכים פנימיים שלי ומתוך תובנות שהגיעו אליי במהלך חיי. בזכותה, הבנתי לעומק איך מעלים זיכרונות, איך יוצאים מניתוק רגשי, איך מגיעים לגורם הראשוני שיצר את הסימפטומים, הדפוסים וההתנהגויות שמלווים אותנו ופוגעים ומעכבים. ואני מורת דרך שמובילה לעבר שינוי אמיתי. בזכות הניסיון האישי שלי אנשים יכולים לעבור דרך קלה, פשוטה ומהירה בהרבה, בזכות הדרך שסללתי.

לכולנו יש חומות, גם למי שלא עבר פגיעת אלימות, וחומות יכולות להישבר. זה עניין של החלטה והסכמה לצאת לדרך, להרגיש, ולצאת לחופשי. זהו תהליך שדורש זמן ואורך רוח והוא אפשרי. בפנים, כל אחד רוצה ליהנות באמת, לצחוק מבפנים, להרגיש שלם ומאוחד עם עצמו. נולנו כדי לקום בבוקר ולחיות, להרגיש, ליצור, לממש את מי שאנחנו. בטח שלא כדי לברוח מעצמנו ולחיות על אוטומט. אז כל מי שנמצא בצמת דרכים ורוצה להתחיל לצעוד קדימה ולמצוא את הנתיב הנכון מוזמן לשאול שאלות ולהתייעץ, להגיע לפגישה ולקבל ריפוי וכלים לצמיחה אמיתית. סללתי דרך ואני מכירה אותה היטב מוזמנים לצעוד בה אתי. רוצים המשך טוב יותר לסיפור שלכם? זה אפשרי.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול