חיפוש
  • הלית וייל

על חרטה ואשמה

עודכן: 24 ביוני 2020


חרטה ואשמה הן אנרגיות שמקבעות אותנו ומייצרות פחד מפני פגיעה.


זה הזמן להתנער מאשמה ולהוביל את עצמנו מעתה ועד עולם לידי הכרה בזהותנו האמיתית ולהיות תחת השפעתה הגואלת של השכינה השורה בתוכנו.


במצבים שונים אנו ממאנים להתייחס לעצמנו, ולייצר תדר שיניע אותנו לידי הכרה מלאה בכך שאנו יצירי בריאה.


מהי אשמה?


אשמה היא מנגנון שנועד להגן ולשמור עלינו מפני פגיעה. כמו מעטה שנוצר ומגן עלינו, כמו קוצים דוקרניים שנחשפים בעת שאנו מותקפים או מתקיפים. מנגנון אנושי שמאפשר לנו לקבור את עצמנו תחת מעטה שיעזור לנו "להתגבר" על שברים שלנו.


כשפעלנו שלא לשביעות רצוננו או שביעות רצונה של הסביבה משהו נפגם בתוכנו, נשבר. השבר משבש בתוכנו תדר נקי של אמת פנימית, תדר של שלמות וקבלה באופן מלא של מי שאנו, עם זהותנו הגלויה.


השבר נחווה בחוץ ככעס, מתח, בלבול וחוסר הבנה. הוא מפעיל אצלנו מנגנון, שבמצבים מסוימים, יוצר סדק פנימי שהולך ומעמיק עם הזמן. זהו מצב בלתי אפשרי בתוכנו, בו השלם נפרד, המוח האנושי מייצר חיווטים שונים המשבשים את היכולת לפעול כשלם ואז נוצרת מגננה. הביטחון מופר, השקט מתערער בפנים.


כילדים, אנו מתמודדים כל הזמן עם מצבים של מתח, כעס וחוסר שביעות רצון ממעשינו. ככל שהביטחון והיציבות הפנימית שלנו מתערערים, האשמה הולכת וגדלה, והפחד מפני המציאות תוקף אותנו. מצבים אלה יכולים להחוות באופנים שונים במין האנושי. הדרך להחלים מהם דורשת מאתנו להסכים לוותר על אשמה ואכזבה מעצמנו. להסכים להיות בקשב לעולל שבתוכנו כשהוא בא ומבקש מאתנו לגלות כלפיו חמלה, למצוא את הדרך לסלוח לו על מה שמעולם לא עשה, להראות לו את האור בתוכו ולהשלים עם מעשיו שלא נעשו מעולם, עם הנפש שדורשת ממנו לפגום מעצמו כדי לספק לסביבה את מבוקשה.


לקבל את המעשים שלנו ככאלה שמאושרים על ידנו, זו החלטה לא פשוטה, הדורשת מאתנו לגלות כלפי עצמנו הבנה לכל מה שנגלה לפנינו. לכל המראות שאנו חווים, לכל התחושות הפנימיות שנצרבו בגופנו וכל הרגשות שזורמים בעורקנו ומייצרים אצלנו מצבים הנחווים כבלתי אפשריים להכלה ולפתרון מלא.


אני פונה אליכם אחיי ואחיותיי היקרים והאהובים בבקשה לכוון את עצמכם לעבר האמת. הכוונה הזאת היא צעד התחלתי מבורך שיתניע אצל כל אחד מכם את תדר הסליחה.


החלטה לכוון את עצמנו למהות פנימית שמבטאת את האמת שלה, מביאה לידי מצבים בהם אין לנו ברירה אלא להיפגש במישור הארצי ולחוות את כל אותן דמויות שיצרנו מתוך כוונה להישמר מפני פגיעה. להיפגש עם כל אותם מצבים שנראים לנו בלתי אפשריים לפתרון, כי הסבל שם בלתי נלאה, הפחד בלתי יתואר.


אין לנו ברירה אלא ללכת בלב פתוח והסכמה להיות ולגלות מבעד לסבך את האמת שנטשנו.


אומרת אני לכם, אהבו את עצמכם והסכימו לקבל אמת על פני מלחמה שחיה בתוככם. האמת גוברת על כל מחלה, מבקשת מאתנו לגלות שרידים מהמהות המיוחדת שאנו, זו שבאה לכאן להפוך אותנו לממלכה של בריאות ועשית הטוב, למעצמה שמטבעה בונה והופכת את האור שלנו לחיים מלאי שלווה.


באהבה גדולה ובברכת אור שלם

הלית וייל
2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול