חיפוש
  • הלית וייל

התמכרות למין

כשהתחלתי לראות את הסדרה "חזרות" התרגשתי לראות שמעלים שם לתודעה את נושא ההתמכרות למין. אין לי עניין לדבר על התנהלותו של ארז דריגס, כמכור. אם כבר, מציינת לזכותו שדווקא בכתבה שקראתי עליו, הוא לוקח אחריות, שופך אור ועוזר להבין, מנקודת מבטו, קצת יותר על ההתמכרות הזו.


כמו בכל בעיה שיש לנו, הדבר הראשון החשוב הוא לדעת שהיא קיימת. בהמשך לקחת אחריות ולטפל בה כדי להבריא.


את סוג ההתמכרות הזה יצא לי לפגוש בחדר הטיפולים, וכמו כל דפוס התנהגותי, יש לה גורמים שמשתנים מאדם לאדם. ככלל, כל התנהגות שלנו היא תוצאה של ארועים שחווינו במהלך חיינו.


אז קצת על התמכרות למין ממה שאני פגשתי (חלק מזה גם נאמר בכתבה עם ארז דריגס). מדובר בהתמכרות לריגוש, מעין אנרגיה מגנטית מאוד חזקה שהופכת לאובססיה למין. היא מתבטאת בחיפוש אובססיבי אחר ריגוש דרך תמונות וסרטים, חיפוש בלתי פוסק אחר מין, מחשבות טורדניות בנושא וכו'.


מההתנסות שלי כמטפלת למדתי, שהתמכרות היא דרך להזנה ונובעת מצורך להשלים חסר, היא משמשת גם כהסחה ממה שלא רוצים להרגיש.


ריגוש הוא תחליף לרגש לא מושג. חיפוש אובססיבי אחר ריגושים יכול לנבוע ממצבי ניתוק רגשי. ניתוק רגשי הוא תוצאה של אירועים מוקדמים בחיים בהם לא יכולנו לשאת רגשות שנבעו מפגיעה. כמו בכל התמכרות, הצורך הולך וגובר, ועם הזמן תופס יותר מקום בחיים על חשבון משפחה, חברים. יכול להביא את המתמכר לידי הסתרה, שקרים ואף פגיעה באנשים קרובים.


כל דפוס התנהגותי והתמכרות יכולים להיפתר עם טיפול נכון ומעמיק. השלב הראשון הוא להכיר בבעיה. בהמשך, להיכנס לתהליך ריפוי ולטפל בגורמים השורשיים שהובילו לסימפטום.


אני מאמינה שכל בעיה באה עם פתרון, והכי חשוב הוא לצאת לדרך ולהתחיל לחפש אותו, כי הוא קיים.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול