חיפוש
  • הלית וייל

העצמי השלם

פעם חיפשתי להיות מושלמת לפי מדדים המתייחסים לאיך שאני אמורה להיות ולהיראות. עם השנים הבנתי

שאין דבר כזה מושלמת והמרדף אחרי הדרישות החיצוניות הוא אינסופי.

הבנתי שהחיפוש הוא אחר הדרך להיות שלמה ולחיות בידיעה שבכל רגע נתון אני בוחרת את מה שנכון עבורי וחיה בשלום עם עצמי. כך, עלתה בי השאלה מיהו העצמי הזה.

ה"עצמי" שלנו, הוא השלם המבטא את סך כל החלקים והפוטנציאלים הקיימים בנו. הוא שלם, טהור ומלא באהבה. כמו שתינוק שנולד, ורואים את הזוהר, השלווה והרוך הנובעים מתוכו.

אז מה קורה ל"עצמי" עם השנים?

כשאנו חווים אירועים המייצרים אצלנו רגשות ותחושות של אי נוחות, למשל, כעסו עלינו כי עשינו משהו לא בסדר, נבהלנו מדבר זה או אחר, נפגענו פיזית או רגשית וכיו"ב, חל שיבוש.

רגשות, תחושות ומחשבות הן אנרגיות, וכשאיננו מסוגלים להכיל את הקיום שלהן ומנסים להזיז אותן הצידה, משתבשת זרימת האנרגיה הקיימת בתוכנו והאיזון מופר. עם הזמן, הפרת האיזון מייצרת סדקים. ככל שהסדקים מתרחבים ומעמיקים נוצר שבר, שברים רבים מייצרים נתק. במצבים קיצוניים יכול להיווצר נתק מיידי, למשל, כתוצאה מחוויה טראומטית.

אנו יצורים סתגלנים ולומדים להתרגל לחיות עם השיבוש, וכך זזים מהנתיב הטבעי, עד ששוכחים מהו ומי אנו, חווים מחסור בשקט, ביטחון ושלמות ומתרחקים מעצמנו.

אחד הכלים לעצור ולרפא את הסדקים שנוצרו הוא ללמוד להכיל, לתת יותר מקום למה שאנו חווים. להכיר את מנגנוני ההגנה המייצרים את הריחוק מעצמנו וכך מונעים מאתנו מלהכיל את החוויה שאנו נמצאים בה.

עבודה פנימית עם עצמנו מניעה אותנו ליצירת חיבור לעצמי השלם, משנה את התפישה שלנו כחסרים, מייצרת יותר ביטחון עצמי ומשיבה אותנו בחזרה למקור.

12 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול